Sunnuntaina keskeytys sähkönjakelussa

Kova tuuli kaatoi puun keskijännitejohdolle iltapäivällä kello 16 aikaan ja sähkönjakelu keskeytyi noin 230 asiakkaalta puolen tunnin ajaksi. Vika-alueella olivat Isometsäntien, Luostarinkylän, Impivaaran ja Kaarojärven itäpuolen asiakkaat. Sähkönjakelu on jälleen palautunut kaikille asiakkaillemme.

Keskijännitejohdolle kaatunut puu

Ajankohtaista

Virheellinen häiriöilmoitus sähkökatkosta to 26.6. Rauman Energia Sähköverkon asiakkaille lähti torstaina 26.6. klo 14 jälkeen virheellinen…

Raumalaiset ovat nauttineet edullisesta, luotettavasta ja vihreästä kaukolämmöstä jo vuosikymmeniä. Nyt Rauman Energia valmistautuu ottamaan seuraavat askeleet menestystarinan jatkon varmistamiseksi.

"Kaukolämpöliittymien kysyntä on ollut 2020-luvulla poikkeuksellisen korkealla. Kasvaneen suosion syitä ovat olleet tuet ja avustukset öljylämmityksestä luopumiseen sekä kaukolämmön edullisuus ja huolettomuus."

Rauman Energia suorittaa kaukolämpömittareiden laaduntarkastuksia 16.6.2025 alkaen Kappelinluhdan alueella.

Toimitusjohtaja Marko Haapalan työnkuva on monipuolinen niin Rauman Energian kuin osakkuusyhtiöiden taustalla työskentelyn vuoksi. Verkostoituminen alan tapahtumissa on tärkeä osa työtä.

Rauman Poikasoittokunta on toiminut vuodesta 1949. RPS on tarjonnut hyvän harrastuksen valtavalle määrälle poikia ja tyttöjä sekä tuottanut iloa ja näkyvyyttä Raumalle.

1+2=5 – Enemmän kuin sähköä. Meillä Raumalla sähkö ei ole pelkkää sähköä eikä lämpö vain lämpöä. Ne ovat energiaa ja elämyksiä ihan kaikkeen ja kaikille.

Rauman Energia täyttää 1. syyskuuta kunnioitettavat 125 vuotta. Merkkipaalua juhlitaan muun muassa Auringonlaskun Festivaalin merkeissä elokuun lopussa.